Knebel w imieniu Rzeczpospolitej

W dniu dzisiejszym zapadł wyrok w katowickim sądzie, nakazujący redaktorom Gościa Niedzielnego przeproszenie niejakiej Alicji Tysiąc za rzekome zniesławienie jej.  A na czym ono polegało. Otóż autor artykułu, zgodnie ze swoim.sumieniem i wiarą katolicką nazwał morderstwem zabieg aborcyjny.  Sędzia wydająca ten wyrok opowiadała coś w politpoprawnej nowomowie, o rzekomym obrażeniu powódki.

Nie dość, że autor ma przeprosić obywatelkę Tysiąc, to jeszcze ma zapłacić 30 000 zł na jej konto. Według mnie jest to wykroczenie sądu poza konstytucyjne uprawnienia. W Polsce ponoć nie ma cenzury. A tymczasem Obywatelka Sędzia w wyroku zakazuje wyrażania swoich przekonań przez obywatela Polski. Szczególnie oburza mnie stwierdzenie “w imieniu rzeczpospolitej”. Za przeroszeniem, pańcia będąca sędzia, mająca prawdopodobnie zapatrywania antykatolickie, skazuje w imieniu Rzeczpospolitej. W świat zaś idzie wiadomość o wyroku sądu. Dla mnie to już nie jest sąd, ale grupa wspierania wojujących aborcjonistek. Jak chciano zbudować obwodnicę wokół Augustowa, to rzesze ekoterrorystów pochylały się nad losem żabek i komarów, które mogą ucierpieć z tego powodu, bo skłóci się im warunki do rozmnażania. Nieważny był dla nich loś ludzi, ginących pod kołami tirów pędzących przez środek miasta. Teraz tej samej prowiediencji indywidua walczą o prawo swobodnego  mordowania poczętych dzieci. A obrońcom życia, obywatelka sędzia zamyka usta. To ma być demokracja? Dla mnie to terror każący mówić, to co się podoba lewackim aborcjonistkom. Czy nie czas zrewidować uprawnienia sadów w tej dziedzinie. I czy sędziowie wydający takie wyroki nie powinni sami stanąć przed trybunałem. Trybunałem powołanym przez obywateli, wyrażającym poszanowanie dla naturalnego szacunku dla ludzkiego życia.

Na koniec cytat internauty (blog. rp.pl) o nicku czujny :

“Katolicy mogą wyrażać swoją dezaprobatę moralną wobec wykonywania zabiegu aborcji – nazywać aborcję zabójstwem – ale w sensie ogólnym, a nie w odniesieniu do konkretnej osoby, jak zrobił to “GN” – twierdzi SSO Ewa Solecka, odczytując wyrok w sprawie Alicja Tysiąc vs. Gość NIedzielny.

Kierując się logiką sędzi wypada zauważyć, iż nazizm był ustrojem wyjątkowo zbrodniczym i odrażającym, niemniej jednak Adolf Hitler to całkiem miły i przyzwoity facet!”

Pozostawiam bez komentarza

Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.